O nás

Kdo jsme & Co děláme?

Spolek UNHfree.net byl založen s myšlenkou spolupráce členů na budování co nekvalitnější počítačové sítě pro vzájemné propojení členů a využívání síťových technologií. Budování komunitní sítě, propojení členů spolku, podpora informačních a komunikačních technologií a počítačové gramotnosti je stále hlavním cílem činnosti spolku. Oficiálním datem vzniku UNHfree.net je 12.1.2004, kdy byl spolek registrován u MV ČR.

Za dobu našeho působení se nám společnými silami podařilo vybudovat vysokorychlostní datovou síť na území 15 obcí v našem regionu. Jmenovitě se mimo Unhoště jedná o tyto obce a jejich části: Amerika, Braškov, Braškov-Valdek, Fialka, Chyňava, Chýně, Horní Bezděkov, Hřebenka, Kyšice, Libečov, Malé Kyšice, Nouzov, Okrouhlík, Podkozí, Ptice, Svárov, Štoka a Železná. Aktuálně naše síť propojuje více jak tři a půl tisíce členů, kteří díky tomu získávají také připojení k internetu, a to pomocí bezdrátové technologie nebo optické sítě, na jejíž výstavbu se soustředíme.

Současně se zaměřujeme na podporu vzdělávací a kulturní činnosti. Sami pořádáme během roku množství pravidelných i nepravidelných akcí jako jsou příměstský tábor s počítačovou tematikou, hudební festival, festival počítačových her nebo vědecké přednášky se zajímavými hosty. V průběhu roku se snažíme děti motivovat k zájmu o vzdělání a sport řadou netradičních soutěží, kterých se může účastnit téměř každý. Stačí sledovat náš facebookový kanál.